сповідь
ЗНАЧення
Сповідь – це визнання вголос перед служителем, церквою і перед Богом своїх гріхів і зречення від них; це частина покаяння (рішення, сповідання, виправлення або змін).
Сповідування підтверджує серйозність нашого рішення покаятися і позбавляє диявола влади над нами, а гріха позбавляє сили.
Підготовка
Особливої підготовки для сповіді не вимагається, але головне - це бажання і рішення змінити своє життя і залишити гріхи.
У підготовці дуже допомагає анкета, в якій перераховані основні гріхи, про які людина забула чи навіть не знала.
Також допомагає молитва, під час якої Бог Святим Духом через совість нагадує нам, що потрібно сповідувати, виправити, покаятися і залишити.
як відбувається
Сповідь - це не консультація, а покаяння!
Сповідь потрібно починати словами: «Я каюсь в ...» і перерахувати всі гріхи. Перед сповіддю коротко помоліться, а після неї звершіть молитву віри і затвердження про очищення і прощення. Після молитви коротко наставте того, хто кається триматися чистоти і твердо знати, що він прощений і прийнятий Богом!
Не вникайте у подробиці гріхів: «Як? Яким способом? Що відчував?» і т.д. не беріть участи в чужих гріхах - забудьте все, що Вам розповіли!
Якщо член церкви згрішив свідомим гріхом - попередьте, що у Вас є право розповісти вищестоящому служителю і застосувати церковну дисципліну: догану, зауваження, виключення. Якщо він не згоден - не приймайте сповідь.
Також попередьте, що таємниця сповіді стосується обох, тобто, ні той, хто сповідається, ні служитель, не повинен нікому розповідати.
хто і як часто
Згідно Біблії, сповідатися можна до 490 разів на день, головне, щоб це не було за один і той же гріх. Якщо людина повторює гріх, це значить, що справжнє покаяння не відбувається і потрібно застосувати церковну дисципліну. Дуже важливо проводити сповідь перед Вечерею Господньою (особливо на Чистий четвер), перед вінчанням, хрещенням, рукоположенням.