Священнодії

Що це таке і як їх проводити?

ЩО ТАКЕ ТАЇНСТВО АБО СВЯЩЕННОДІЙСТВА?

Таїнство, священнодійство - це явна фізична дія або обряд, який здійснюється у церкві і має паралельне духовне звершення, глибину і сенс якого, неможливо зрозуміти повністю, але воно явно змінює, благословляє і направляє життя християнина.

Тому, дія називається «таїнством» (таємницею) і «священнодійством», тому що здійснюється священиком в чистоті і святості, і має глибокий духовний зміст.

ЯКІ СВЯЩЕННОДІЇ МИ ПРАКТИКУЄМО:

  1. Сповідь.

  2. Хрещення.

  3. Вечеря Господня.

  4. Рукопокладання.

  5. Посвячення дітей.

  6. Вінчання.

  7. Похорон.

ХТО МОЖЕ

ЗВЕРШУВАТИ?

Священнодійство повинен звершувати рукопокладений служитель, за принципом «старший (за званням) - меншого», а також допускається не рукопокладений служитель, якому доручено священнодійство в рамках його служіння, а іноді батько сімейства у своїй родині.

Важливо, щоб при цьому були не менше двох служителів, як свідки. При рукопокладені старший рукопокладає меншого, але при особливих обставинах допускається - два рівних служителя рукопокладають рівного.

В нашій церкві прийнято, щоби публічні священнодії звершували тільки брати - служителя.

НАВІЩО ПОТРІБНІ СВЯЩЕННОДІЙСТВА У ЦЕРКВІ?

Священнодійством визначається початок християнства, членство, істинність, початок сім'ї, духовної влади, перехід у вічність.

Без таїнств церква існувати не може, бо видиме через таїнство здійснюється у духовному світі.


Таїнства роблять з натовпу людей - церкву!


ЯК ЗДІЙСНЮВАТИ СВЯЩЕННОДІЇ?


З ВІРОЮ

Потрібно пам'ятати і озвучувати, що при таїнстві то, що ми здійснювали на землі, здійснюється і на небі. При священнодійстві потрібно вірити і приймати дари, владу, право, зцілення, вигнання і благословіння. Кожен віруючий повинен знати і вірити, що після священнодійства його життя змінюється!


Без віри таїнства перетворюються в обряд.

З ПОВАГОЮ ТА БЛАГОСЛОВІННЯМ

ЧОМУ? Тому що, коли ми здійснюємо таїнства на землі, Бог здійснює його на небі. Потрібно завжди чинити священнодійство з молитвою, а якщо потрібно - з постом.

Таїнство - це як тунель, це зв'язок між землею і небом, це те, що Бог доручив нам чинити на землі.

У ЧИСТОТІ та СВЯТОСТІ

До священнодійства завжди готується і служитель, і всі, хто беруть участь. Як саме? Потрібно проводити бесіди, молитви, сповіді, якщо потрібно давати відстрочки або час на усунення проблем або гріхів.

НЕ ПЕРЕТВОРЮЙТЕ ТАЇНСТВО В ОБРЯД

Без віри, без посвячення, без освячення і жертовності таїнство та священнодійство перетвориться в обряд. Обряд - це як тіло без духу: є оболонка, але життя немає. Тому, здійснювати священнодійства потрібно з вірою, відвагою, молитвою і святістю!

Що зв'яжете на землі, буде зв'язане й на небесах, що розв'яжете на землі, буде розв'язане на небесах!


Якщо сайт працює некоректно, заповніть будь ласка анкету зворотнього зв'язку.