Церковна дисципліна


ЦЕРКОВНА ДИСЦИПЛІНА

– це імунітет церкви, тобто її адекватна реакція на гріх, який намагається проникнути всередину: «Написав я вам у посланні не спілкуватися з розпусниками; і то не взагалі з розпусниками цього світу — з користолюбцями, грабіжниками чи з ідолопоклонниками, бо інакше ви мали б вийти з цього світу;

але тепер я написав вам не спілкуватися з тим, хто називає себе братом, але є розпусником або користолюбцем, ідолопоклонником чи наклепником, п’яницею або грабіжником...» (1 Коринтян 5:9-11)

Якщо лишити такі речі без уваги, беззаконня буде поширюватися, подібно до раку чи гангрени. Тому в церкві «Спасіння» є чіткі правила, як діяти у різних ситуаціях: коли людині достатньо зробити «виговор» (догану), коли її слід взяти на «замітку», а коли ситуація дійшла до вилучення.


При цьому важливо діяти твердо, але з любов’ю – пам’ятаючи, що покриваючи гріх, ми шкодимо не лише Тілу Христовому, але й самому грішнику, а докоряючи – даємо тому, хто оступився, шанс на виправлення та покаяння.

ВИДИ ЦЕРКОВНОЇ ДИСЦИПЛІНИ


Виговор

(Луки 17:3, Притчі 17:10)

За які гріхи: не аморальні, випадкові – закурив, випив, непристойні слова, непристойний одяг, відвідування непристойних закладів, непристойні ТV-програми та інтернет-сайти, дошлюбні поцілунки та обнімання, зустрічання хлопця і дівчини без цілі одружитися (Рим. 13:13).


Хто робить виговор: диякон.


На який час: на 1 місяць.


Де проголошується: особиста бесіда (без оголошення іншим людям).


Наслідки не виправлення: рівно через місяць береться на замітку.


Служіння: не відсторонюється від служіння, а тільки від Заповіді Причастя (1Кор. 11:29-30).

Замітка

(2 Фес. 3:14-15)

За які гріхи: не виправлення після виговору або одразу без виговору за одноразовий блуд, перелюб, крадіжку, наркотики, п’янку, побиття когось, порнографію, куріння, систематичні дошлюбні поцілунки та обнімання, зустрічання із невіруючою людиною, незаконні практичні дії до розлучення і т.д. (Рим. 13:13, Галат. 5:19-21).


Хто бере на замітку: пастор особисто або в присутності диякона.


На який час: на 3 місяці.


Де проголошується: на д.ц., або при глибокому покаянні без проголошення.


Наслідки не виправлення: рівно через 3 місяці виключається з церкви. Якщо людина вже була на замітці за гріх, а потім повертається до нього, вона має бути не повторно взята на замітку, а одразу вилучена (2 Петра 2:20-21).

Пара, яка зблудила, не може бути повінчана. При їх одруженні можливий лише обряд благословіння, але не на центральному служінні, а в інші дні (Євреям 13:4).


Служіння: знімається зі служіння і відсторонюється від Заповіді Причастя (1Кор. 11:29-30).

Виключення

(1Кор. 5:13)

За які гріхи: не виправлення після замітки або одразу без замітки за систематичний блуд, перелюб, п’янство, вбивство, крадіжку, наркотики, самогоноваріння, організацію та втягування в «лохотрон», поношення служителів і церкви, шлюб із невіруючою людиною, незаконне розлучення або систематичне невідвідування д.ц., пом.церкви, центрального служіння без поважних причин і т.д. (Галат. 5:19-21, Рим. 1:29-31, 2 Тим. 3:2-5)


Хто вилучає з церкви: пастор особисто або в присутності інших пасторів і дияконів.


На який час: мінімум на один рік, або на термін встановлений Церковною Радою.


Де проголошується: на помісній церкві.


Наслідки не виправлення: може бути анафема. За неодноразовий блуд член церкви позбавляється і вінчання, і обряду благословіння, крім можливої загальної молитви на весіллі (Євр. 13:4).


Служіння: знімається зі служіння, сану, не допускається на д.ц., семінари, виїзні заходи, табори, крім помісного та центрального служіння.


Не має права приймати участь у Заповіді Причастя (1Кор. 11:29-30).

Члени церкви можуть спілкуватися з вилученим тільки з ціллю його покаяння (1Кор. 5:11, 2Тим. 3:5).

Анафема

(1Кор. 16:22, Галатам 1:9)

За які гріхи: за поношення церкви, Бога, за явний соблазн для невіруючих після вилучення (2Петра 2:10, Матвія 18:6-7).


Хто передає людину анафемі: ст.єпископ або єпископи за рішенням Духовної Ради.


На який час: термін необмежений.


Де проголошується: на центральному служінні, або на лідерському семінарі.


Наслідки не виправлення: Суд Божий і тіло віддане сатані (1Кор. 5:4-5).


Служіння: знімається з усіх служінь, санів, не може відвідувати ніяке богослужіння, не може бути рукопокладений та поставлений на служіння.


Якщо сайт працює некоректно, заповніть будь ласка анкету зворотнього зв'язку.